مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله - 42 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 42 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تاريخچه اصلاحات در ايران معاصر

1-اقدامات كلي

امين الدوله شيفته ي آبادي كشور و آزادي و رفاه مردم بود و راه رسيدن به مقصود را حكومت قانون و كودتا كردن دست قدرتهاي خارجي مي دانست . علاوه براين به نشر فرهنگ و ايجاد صنايع معتقد بود . گذشته از گشايش مدارس رشديه تبريز و تهران در كار ايجاد و توسعه صنعت نيز پيشقدم شد كه نمونه اشت ساختن كارخانه قندي در كهريزك و كبريت سازي در الهيه ي شمران است پيوسته كوشيد تا نيروي مقام سلطنت را در جهت پيشرفت كشور و مردم به كار اندازد ولي محيط سياسي واجتماعي موجود نيروي آنها كه منافع آني شخصي را بر منافع آتي كشور و مردم ترجيح مي دادند شد راه بوئ . در دوره سلطنت ناصرالدين شاه اتهام جمهوري خواهي تا شش سال پس از دوري پايتخت در بيست و ششم صفر 1322 قمري در ملك خود ( لشته نشاي گيلان ) به دار باقي شتافت و بنابر وصيتش كالبدش همانجا به خاك سپرده شد .

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرای

2- سير نوگرايي در ايران

قرن نوزدهم در ايران آغاز و شروع اصلاحات به شيوه مدرن بود كه اين خود نتيجه ي ارتباط بين ايران و غرب و آشنايي با دانش و تمدن غربي و در نتيجه نفوذ و تاثير آن بود تحولات ناخوانده اي كه تجديو نام گرفت و ايرانيان را دچار حيرت نمود و روز زندگي آنها را تحت تاثير قرار داد .چنانكه روابط اجتماعي و اقتصادي و سياسي ايشان دگرگون گرديد .اين نفوذ به دو شيوه متفاوت اقتصادي با تهديد بازارهاي شهري و به وجود آمدن طبقه ي متوسط سنتي و تماس فكري از طريق نهادهاي نوين آموزشي و رو آمدن طبقه ي روشنفكر خود را نشان دادن و طبقه اي كه ديگر پادشاه را ظل الله نمي دانستند و بر حكومت استبدادي وقعي نمي نهاد .[1]

هم مرزي ايران روسيه ي اشغال نظامي مصر به وسيله ناپلئون در سال 1798 م و هدف بر دستيابي بر هندوستان كوشش انگلستان در نگهداري مستعمرات خود در آسيا و تكاپوي ايران در حفظ استقلال سرزمين خود در مقابل تعرض هاي خارجي جملگي عواملي بودند كه ايران را ناخواسته وارد صحنه ي سياست بين المللي كرد .[2]

به اين عوامل مي توان تحولاتي كه در ژاپن و عثماني در جريان بود را نيز اضافه نمود عواملي كه ايران و ايراني را از مدتها پيش انديشيدن و نوآوري را از خود رها ساخته بود و در عالم ذهنيات خرافي خود در خواب غفلت به سر مي برد به عقب ماندگي مادي و اجتماعي خود واقف گرداند و با معناهاي فرهنگ ازادي و حكومت قانون آشنا ساخت .[3]

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرایش

 

تحقیق آماده افكار و عقايد امين الدوله  - 40 برگ وورد قابل ویرای

 

قاجارها كه خود را در برابر حمله بي امان و تجاوز نظامي روسيه از شمال و درنيمه قرن بريتانيا از جنوب و دادن يكسري امتيازات تجاري ناتوان يافتند و به تنها چيزي كه در اين وادي مي انديشيدندن مجهز  شدن خود به  تجهيزات نظامي توجه منظور مقابله با تهاجم روسيه بود.

كشوري كه با شكست دادن ايران و تحميل دو پيمان نامه گلستان (1813 ميلادي) و تركمانچاي (1828 ميلادي) به قاجارها فهمانده بود كه از دنيا عقب هستند كه اين خود باعث گرديد افرادي همچون عباس ميرزا ولعهد و وزيرش ميرزا بزرگ قائم مقام به لزوم اخذ و تجدد غربي واقف گردند . چنانكه ميرزا عباس بر اين گفته اذعان داشت كه :

« روسها با هر شكستي كه به من وارد مي سازنند ندانسته درسي به من مي دهند و از فرا گرفتن آن درسها نفع بيشتري عايدم شد ...»[4]درذيل به اقدامات برخي از‌اصلاح طلبان قبل‌از‌امين‌الدوله‌اشاره مي‌گردد‌:

3-عباس ميرزا


1آبراهاميان ، يرواند ، ايران بين دو انقلاب : درآمدي بر جامعه شناسي ايران معاصر ، ترجمه احمد گل محمدي ، محمد ابراهيم فتاحي ، تهران ، نشر ني ، 1378 ، صص 66-65.

2 آدميت ، فريدون ، فكر آزادي و مقدمه نهضت مشروطيت ، تهران ، سخن ، 1340 ، ص 22.

1  همان ، ص 37.

2 محبوبي اردكاني ، حسين ، تاريخ موسسات تمدني جديد در ايران ، تهران ، دانشگاه تهران ، 1370-1353 ، ج 1 ، ص 53 .پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 16,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 20,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
afkar-va-aghayede-aminodole_2116355_3589.zip101.9k